PODZIEL SIĘ
Romka żebrze w centrum Malmo. foto: Szwecja24.info

Osiem nowych dzielnic w różnych miastach Szwecji zostało dodanych do specjalnej policyjnej listy ”szczególnie narażonych obszarów miejskich”. Oficjalnie na policyjnej liście znajduję się już 23 strefy.

Policja nie ujawnia


O dodaniu przez policję do listy, kolejnych ośmiu dzielnic, informuje dziennik Dagens Nyheter. Dziennikarze gazety dotarli do tajnego raportu policji dotyczącego handlu narkotykami, przestępczości i społecznego niepokoju. Pierwszy raport z 2015 roku zawierał 15 obszarów, które zostały uznane za „szczególnie narażone”. Nowy raport był gotowy już w maju, jednak szef szwedzkiej policji nie chciał, by został on upubliczniony. Źródło na jktóre powołuję się dziennik twierdzi, że w kierownictwie policji panuje ”kryzysowy” nastrój.

Malmö na czele


Trzy z nowo dodanych obszarów, to dzielnice Malmoe, które według policji charakteryzuję m.in. duża przestępczość, ekstremizm religijny oraz w których pojawiają się elementy społeczeństwa alternatywnego. Wśród nich mi.n. Lindängen i Nydala. Do policyjnej listy zostały dołączone również nowe dzielnice Sztokholmu oraz takich miast jak Hässleholm, Landskrona, Goeteborg i Uppsala.


Według Lindy Staaf, która odpowiada za pion wywiadu w krajowym wydziale Policyjnych Jednostek Szybkiego Reagowania – NOA, ”kilka z tych dzielnic powinno znaleźć się w policyjnym raporcie już 2015 roku, ale nie posiadano wtedy wystarczających informacji. W porównaniu do ostatniego raportu, mamy teraz większą wiedzę i pełniejszy obraz sytuacji”.

Zostaw dpowiedź

Wprowadź komentarz
Wpisz nazwisko