PODZIEL SIĘ

Z wydalonej ze Szwecji grupy 50 Marokańczyków, którzy podawali się za nieletnich, tylko dwóch miało mniej niż 18 lat.

Szwedzka policja graniczna po raz pierwszy miała mozliwość skorzystania z bazy odcisków palców marokańskiej policji. Szwedzi poprosili o dane osobowe dotyczące 77 odesłanych do Maroka młodzieńców. Okazało się, że 65 z nich posiadało inną tożsamość od tej podanej szwedzkim władzom.

„Dzieci” i „uchodźcy”

Szczególnie interesujące okazały się dane dotyczące wieku odesłanych Marokańczyków, którym odmówiono w Szwecji prawa do stałego pobytu. W chwili starania się o azyl w Szwecji 50 z odesłanej grupy do Maroka podało, że są nieletni. Dzięki danym z bazy odcisków palców marokańska policja potwierdziła, że zaledwie 2 z nich jest niepełnoletnich.

Przestępczość i narkotyki

Według różnych oficjalnych źródeł w Szwecji przebywa (w większości nielegalnie) około tysiąca młodych mężczyzn z Maroka. W większości nie posiadają oni żadnych dokumentów tożsamości. Często zdarza się, że nie chcą przyjmować pomocy od szwedzkich władz i zamiast miejsca w ośrodku dla uchodźców wybierają życie na ulicy. Duża część z nich jest uzależniona od narkotyków, dlatego by zdobyć pieniadze na używki, popełniają wiele przestępstw. Wielu z nich kradnie lub dokonuje napadów rabunkowych, część sprzedaje swoje ciało na ulicy.

 

Zostaw dpowiedź

Wprowadź komentarz
Wpisz nazwisko