PODZIEL SIĘ

Trwa pościg szwedzkiej policji za kierowcą ciężarówki, który dziś rano staranował w  centrum Eskilstuna kilka innych samochodów.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta przed godziną 11-tą w pobliżu trwającego festiwalu kulinariów, który zgromadził wielu mieszkańców. Ciężarówkę transportującą pranie jednego z hoteli, ukradziono ok. godz. 6.30 rano w pobliskiej miejscowości Årby. Tam kierowca ciężarówki miał uszkodzić nią kilka rowerów.

Rajd po centrum

Po szaleńczym rajdzie ulicami Eskilstuny, kierowca porzucił pojazd przy restauracji Billy Boys, pisze gazeta Eskilstunakuriren. W tej chwili ciężarówka jest badana przez policyjnych techników czy nie ma w niej materiałów wybuchowych. Teren przy ulicach Kungsgatan oraz Tullgatan został zabezpieczony przez szwedzką policję. Ulice przylegające do rynku gdzie trwa festiwal patrolują ciężko uzbrojeni funkcjonariusze.Trwa pości policji za kierowcą.

Policja bada próbę zamachu w Nyköping?

Równocześnie w miejscowości Nyköping, w związku z odkryciem w jednej z ciężarówek niebezpiecznych materiałów, policja zatrzymała osobę podejrzewaną o przygotowanie do zniszczenia mienia.

Zostaw dpowiedź

Wprowadź komentarz
Wpisz nazwisko